top of page
ssj_v2.png

Návštěva Divadla na Vinohradech - 6. 12. 2021NEMOŽNÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ

Ač se to zdálo nepravděpodobné a i já, nezdolný optimista a idealista, jsem už začínala pochybovat, podařilo se nám nakonec dlouho plánovanou návštěvu Divadla na Vinohradech zrealizovat. V pondělí 6.12. ve 13:15 se takřka 40 duší hladovějících po kulturním zážitku a společně stráveném čase nalodilo do autobusu a vyrazilo do Prahy. Nadšení a dobrá nálada z našich studentů přímo sršela. Ti, jež obsadili zadní část vozidla (převážně maturanti), brzy po startu rozjeli karaoke jízdu, do níž byli (více méně dobrovolněJ) vtaženi všichni cestující. Ani já jsem nebyla ušetřena – pod heslem „odpíraného chleba největší krajíc“ mi moje zlatíčka nadělila „píseň na přání“ (dobře Ti tak, Hořínková, nemáš se svěřovat studentům se svými nočními můramiJ). Nicméně, jejich snaha byla korunována úspěchem: atmosféra byla přátelská, hranice mezi třídami smazány. A my, přísný pedagogický dozor, jsme měli v duši jako v pokojíčku. Cítili jsme hrdost a vděčnost.


Do cíle jsme dorazili s předstihem, volný čas jsme využili každý po svém. Jedni k procházce podvečerní Prahou, druzí k nákupům či setkání s kamarády. Ať tak či onak, většinu pak stejně zima vehnala do tepla některé z mnoha kaváren. Nad kávou či čajem a v přátelském hovoru se totiž čeká nejlépe.


K divadlu jsme se společně dostali bez větších adrenalinových zážitků (že, MarčoJ), nic nám tedy nebránilo vychutnat si plnými doušky jeden z evergreenů české dramatické scény. A že to stálo za to! Děti byly ohromeny už jen výzdobou překrásné historické budovy. Když se pak v sále setmělo a zazněly první tóny tklivé melodie průvodní písně upravené do modernější podoby, dojem se ještě znásobil. Živá hudba spolu s výbornými hereckými (a dokonce i pěveckými) výkony podpořená vizuálně velmi zdařilou scénografií udělala své! Zážitek to byl opravdu mocný! A nebyl to jen můj pocit. Účinkující byli odměněni mohutným aplausem ve stoje! Naši studenti byli mezi těmi, kdo standing ovation iniciovali. Vztyčili se téměř okamžitě a nepřestávali tleskat, jako by se snažili ještě o chvíli, o malinkou chviličku ten kouzelný moment prodloužit.


Cestou k autobusu pak živě diskutovali, probírali jednotlivé výkony, sdíleli své postřehy…a už dopředu se hlásili k účasti na další zájezd do divadla.


S úlevou tak mohu prohlásit, že „severní pól byl dobyt“ – zájem o divadlo (někde) probuzen a hlad po kultuře ukojen. Alespoň zčásti a na chvíli J!


Veliké díky patří vedení školy, že tento náš projekt podpořilo! A to nejen finančně (moc děkujeme za zajištění dopravy – autobus přepychový, řidič vstřícný a milý), ale hlavně prakticky – ve všem nám vyšlo vstříc, byť to pro něj v této době nebylo z organizačního hlediska vůbec jednoduché! Děkujeme! A taky trochu troufale doufáme, že to nebude naposled – zájem je veliký a nás to těší!


Ať žije divadlo!!!!


Kateřina Hořínková (Včelka) a Blanka Lomská
Z ohlasů našich studentů:


Paní učitelko, rovnou si nás napište na další divadlo! Jako stálé zájemce! Bylo to skvělé!“ – Aneta Botková, N1.A


„Na co pojedeme příště? A kdy?“


„Ať už pojedete na cokoli, chci tam jet. Napište si mě na seznam!“ - Nicol Volks, LA1.A


„První dojem byl neskutečný. Divadlo je opravdu nádherné a velice pěkně zdobené. Také se mi velmi líbilo, jak byli ostatní formálně/ slušně oblečeni.

Divadelní hra byla opravdu záživná a velmi dobře herecky obsazená. Všem můžu jen doporučit, je to fakt zážitek J!

Ráda bych poděkovala našemu učitelskému dozoru: paní učitelce Hořínkové (Včelce), Lomské a Bagové. A také samozřejmě vedení školy, že nám tuto akci při covidu umožnilo.“ – Kateřina Michálková, LA4. B


Divadlo se mi velice líbilo, obecně ten celý výlet byl moc pěkný a určitě bych tam jela znovu.“ – Nela Čupitová, LA1. B

Představení bylo skvěle obsazené a bravurně sehrané. Na celé akci se mi líbila celková organizace (nikde se dlouho nečekalo, dostali jsme i osobní rozchod po Praze a měli jsme důvěru, že přijdeme včas na správné místo).“ – Tereza Ivanová, LA1. B

„Divadlo bylo moc pěkné, obsazení bylo skvělé a to je jedna z nejdůležitějších věcí. Balada byla také moc hezká a celkově to bylo velice dobře zpracované. Bylo vidět, že si s tím herci dali velkou práci a museli do toho investovat spoustu svého času. Určitě doporučuji ostatním, aby zavítali do divadla a podívali se na to. Za mě ta cesta do Prahy stála za to.“ Lucie Blábolilová, LA1. BComments


Nejnovější příspěvky
Archiv
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
bottom of page