Suit up den

posted in: Nezařazené | 0

V rámci projektu Hrdá škola byl u nás 13. října 2017 vyhlášen tzv. Suit up den. Jedná se o mezinárodní akci, jejímž cílem je, aby přišli studenti do škol hezky a formálně oblečeni.

Před samotným začátkem akce se problematika tzv. dress codu a jeho možných forem probírala i v hodinách předmětu Písemná a elektronická komunikace, protože nejen stylové písemnosti jsou vizitkou dobrého administrativního pracovníka, manažera či ředitele. Studenti se tak například dozvěděli, co si mají obléci, bude-li na pozvánce uvedeno „black tie“, „white tie“ či „dressy casual“.

Na stručnou prezentaci, která byla pro tuto akci na naší škole vytvořena a v hodinách PíKo (a nejen v nich) použita, se můžete podívat zde: https://prezi.com/e5ee6u4dedl9/suit-up/.

A jak u nás Suit up den dopadl? Většina studentů i vyučujících přišla 13. října oblečena tak, jak si speciální den žádal. Někteří zvolili formálnější, jiní zase stylovější variantu. Nakonec ve škole převládali formálně oblečení lidé, ač se zpočátku leckdo z nich tvářil nedůvěřivě. „Pátek třináctého“ tak neznamenal smolný den, ale naopak den výjimečný a slavnostní.

Mgr. Pavlína Šustrová

 

K-SUIT_UP_skola

 

K-LA1.Asuitup (1)

 K-LA4.A,N2.Asuitup
 K-LA3.A,LA3.Bsuitup  K-LA2.A,LA2.Bsuitup